LED poradenství

O tom, že LED žárovky a LED svítidla celkově šetří až 80 % energie a mají dlouhou životnost, už všichni víme. Ale jak si správně takové LED svítidlo či žárovku vybrat? Vše Vám vysvětlíme, poradíme a ukážeme v našem světelném studiu.

Pro různé prostory se hodí jiná intenzita světla. Například pro osvětlení schodiště, venkovní či orientační světla, skladiště, garáž stačí méně výkonné, ale velice úsporné LED světla. Naopak v prostorech, kde je zapotřebí dostatek světla doporučujeme LED osvětlení s vyšším výkonem, které mají také větší světelný tok. LED osvětlení pod kuchyňskou linku, do kanceláře, ke čtení, pracovnu je vhodné vybavit výkonnými LED žárovkami, panely a trubicemi.

Připravili jsme pro Vás malý přehled základních informací o LED osvětlení:

TEPLOTA CHROMATIČNOSTI

Správně zvolená barva světla je důležitým kritériem při výběru LED osvětlení. Nejčastěji rozlišujeme barvu mezi teplou bílou (rozmezí 3000-3500K), neutrální bílou (rozmezí 3000-3500K) a studenou bílou (rozmezí 6000-6500K). U dynamických CCT LED svítidel lze měnit intenzitu i barvu světla od 3000-6500K. To znamená, že jste schopni si vytvořit barvu světla, na kterou máte zrovna náladu nebo okolní atmosféře zrovna nahrává. Teplou bílou barvu, neutrální nebo studenou bílou lze zároveň i stmívat.

POROVNÁNÍ ŽÁROVEK

[table id=1 /]

 

PŘEHLED PATIC LED ŽÁROVEK

Nejznámější paticí díky klasickým žárovkám je E27. Pokud hledáte nové žárovky pro své bodové osvětlení, nejspíše to bude typ patice GU10 nebo MR16.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů navštivte naše světelné studio nebo nás kontaktujte:

ElektroRadce.cz s.r.o.
Staré Hradiště 527
533 52 Staré Hradiště

info@ledeye.cz
+420 775 654 699