Novinky

Proč právě LED žárovky

 

Ledkové žárovky nebo-li LED žárovky patří mezi nejmodernější zdroje světla dnešní doby. Výhodou LED žárovek je jejich vysoká úspora, ale i jejich variabilita použití v domácnosti. LED žárovky mohou měnit úhel svitu a taky barevnost. Ve srovnání s klasickými žárovkami jsou ledkové žárovky jedinečné.

Proč mít LED žárovky doma?
LED žárovka
 pokud upadne na zem nebo se přechytnete, nemusíte se obávat, že by se vám rozbila na tisíce kousíčků, které pak ani vysavačem nebudete schopni ze země odstranit. Jsou velmi mechanicky odolné. Komu již někdy klasická žárovka pukla, ví, o čem se tady píše.

LED žárovky nejsou žádané jenom kvůli tomu, že jsou nyní in, ale taky velmi rychle dokázaly uspokojit mnoho domácností. Klasické vláknové žárovky mají světelný výkon asi 12Lm/W, tak moderní LED žárovky disponují hodnotami od 60 -120Lm/W. Což je úctyhodné. 
LED žárovky mají cca 10x menší spotřebu energie s vyšší účinností, než klasické vláknové žárovky.


Pořizovací cena LED žárovky
SamoLED žárovkazřejmě, pokud něco funguje a funguje velmi dobře, tak i pořizovací cena výrobku odpovídá. Možná se vám budou LED žárovky zdát cenově méně přijatelné, než klasické žárovky, ale kdybyste vzali do rukou tužku a papír a spočítali si kolik žárovek ve své domácnosti máte a kolik investujete, kolik stojí energie, váš postoj byste velmi rychle přehodnotili. Klasické žárovky jsou neefektivní z hlediska velkého tepla (tzv. odpadní teplo), dále ne vždy dokážou výborně nasvítit prostor dle představ a mají krátkou životnost.
Je dokázáno, že investice do LED žárovek se 100% vyplatí. Kromě nesmírně dlouhé životnosti, která se točí kolem 40 až 100 tis. hodin ušetříte do své domácí kasičky. 
Nemusíte se obávat, že vaše dítě při puknutí žárovky trefí střep do oka nebo hlavy.


Srovnávací test:

Název   Provoz
Klasické žárovky cca 1000 hodin
Úsporné žárovky cca 4 – 5 tisíc hodin
LED žárovky  cca 40 – 100 tisíc hodin

                                                                    

 

                                                                    

 


03.09.2012

zpět


Partneři: LEDeye LEDeye Energetický rádce
webdesign: Nextcom& edited by MTM-DEV.cz